Kredyt samochodowy czy leasing?

Kredyt samochodowy i leasing posiadają wspólny cel – wejście w posiadanie auta, którego cena przekracza możliwości finansowe kupującego. Ich specyfikacja, warunki zaciągania i co najważniejsze spłaty są jednakże całkowicie odmienne, podobnie jak stan prawny nabywanego pojazdu.

Na leasing decydują się przede wszystkim Ci, którym kredyty zostały odmówione. Podstawową różnicą pomiędzy omawianymi produktami bankowymi jest fakt, iż w przypadku tej pierwszej przyszły posiadacz (nie właściciel) nie nabywa auta, a jedynie płaci firmie leasingowej za możliwość jego użytkowania stałą, miesięczną kwotę, która potrącana jest o efekty eksploatacji. Okres leasingowania jest różny, obejmuje czas od kilku miesięcy, do kilku lat, a po jego zakończeniu, dotychczasowy użytkownik ma prawo pierwokupu w- zazwyczaj- atrakcyjnej cenie. Do uzyskania kredytów potrzebne jest spełnienie wysokich wymagań, które stawia przed potencjalnym kredytobiorcą bank. Warto pamiętać, że wnioskowana kwota obejmuje ogólną wartość pojazdu, a nie częściową spłatę, jak w przypadku leasingu.

Kluczowe znaczenie w przypadku wyboru pomiędzy leasingiem a kredytem ma przede wszystkim sytuacja majątkowa zainteresowanego, jak również jego wymagania i oczekiwania względem podjętej umowy. Dla wielu osób, dużo korzystniejszym rozwiązaniem pozostaje mniej zobowiązujący leasing.

Tagi: , , , , ,
Napisano w Kredyty samochodowe, Leasing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze komentarze