Pożyczka na rozpoczęcie działalności

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej wymaga sporych nadkładów finansowych. Jednak nie wszyscy początkujący przedsiębiorcy mogą pozwolić sobie na wyłożenie pieniędzy z własnej kieszeni. Z pomocą przychodzą im pożyczki na rozpoczęcie działalności.

kredyt_dla_firmTrzeba jednak przyznać, że większość instytucji finansowych niezbyt chętnie pożycza pieniądze w takiej formie osobom nie posiadającym doświadczenia, w których przypadku nie wiadomo, czy będą sumiennie spłacały raty. Za to znacznie łatwiej jest uzyskać taką pożyczkę osobom, które prowadziły już własny biznes. Nie mniej, dla obu tych grup najważniejsze procedury są takie same.

Zdolność kredytowa

Podmiot finansowy, do którego zgłaszasz się po kredyt na rozpoczęcie działalności, w pierwszej kolejności zajmie się sprawdzeniem Twojej zdolności kredytowej. Do tego celu potrzebne będzie zaświadczenie o dotychczasowych zarobkach oraz obciążeniach pozakredytowych, jak alimenty czy opłaty za mieszkanie. Dodatkowo prześwietlona zostanie Twoja historia w takich instytucjach jak BIK, Rejestr Bankowy, czy też BIG.

Wkład własny

Starając się o pożyczkę w kwocie większej niż kilka tysięcy złotych pomocne będzie posiadanie wkładu własnego. W większości przypadków pożądaną kwotą jest 20% kredytowanej sumy. Znacznie zwiększa to szansę na korzystne rozpatrzenie wniosku.

Waluta

Przed podjęciem się zobowiązania jakim jest pożyczka, warto zastanowić się nad jego walutą. Instytucje finansowe oferują kredyty w złotówkach oraz walucie obcej przeliczonej według kursu walut obowiązującego na dany dzień. Może to mieć duży wpływa na wysokość comiesięcznych rat. Kredyty walutowe warto zaciągać w chwili, gdy złotówka jest słaba, a spłacać, gdy jej wartość wzrośnie.

Ubezpieczenie przejściowe

W chwili, gdy brany kredyt starasz się poręczyć hipoteką, potrzebne będzie wykupienie tzw. ubezpieczenia przejściowego i opłacenie go do czasu umieszczenia odpowiedniego wpisu w hipotece nieruchomości.

Dla kogo?

O pożyczkę na rozpoczęcie działalności mogą starać się zarówno osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, jak i te, dla których będzie to pierwsza firma. Kredyt taki dostępny jest również dla spółek osobowych, spółek kapitałowych oraz podmiotów wykonujących wolny zawód. Jednakże, w zależności od przypadku, oferty te mogą nieco różnić się od siebie.

Pożyczka na rozpoczęcie działalności może okazać się strzałem w dziesiątkę, dzięki któremu własny biznes z czasem zacznie przynosić spore dochody. Wzięcie kredytu to jednak nie wszystko, pozostaje jeszcze kwestia jego spłaty. Jak zawsze w takich przypadkach obowiązkowym jest porównanie ofert dostępnych na runku i wybranie tej, której oprocentowanie i prowizja są najkorzystniejsze.

 

Na temat pożyczek na rozkręcenie działalności dowiesz się więcej na http://www.kasystefczyka.pl/Poradniki

Tagi: , , ,
Napisano w Dla firm