Zalety używania kart kredytowych

Największą zaletą kart kredytowych jest fakt iż są wygodne w użytkowanie i funkcjonalne. Można z nich korzysta- w określonym limicie, w dowolnym czasie i miejscu, w niektórych przypadkach również przez Internet. Posiadacze dysponujący kartami kredytowymi przez cały czas korzystania z nich i regularnego spłacania budują swoją pozytywną historię w BIK, co w przyszłości korzystnie wpływa na zdolności kredytowe.

Jeszcze do niedawna, posiadacze kart kredytowych należeli do elitarnej grupy ludzi zamożnych i wpływowych, dzisiaj może sobie na nie pozwolić niemal każdy. Karty płatnicze z linią kredytową pozwalają na pokrycie większych kosztów w dowolnym momencie, zaś spisany w umowie czas, od którego nie nalicza się odsetek sprawia, że czasami „pożyczka” nic nie kosztuje. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku kiedy spodziewana wynagrodzenie wpłynie z opóźnieniem jak również w momencie, w której nie posiada się przy sobie odpowiedniej ilości gotówki.

Karty kredytowe, podobnie jak wszystkie inne produkty bankowe funkcjonują w linii Basic, Silver, Gold i Platinium. Oczywiście rodzaj przyznanego limitu jest zależny od zdolności finansowych klienta.

Tagi: , , , , , , ,
Napisano w Karty kredytowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*