Kredyt hipoteczny

Większość klientów bankowych, kredyt hipoteczny kojarzy z zakupem nieruchomości. W rzeczywistości jest to długoterminowa pożyczka udzielana w systemie instytucji bankowych, dla której zabezpieczeniem jest hipoteka. Oznacza to, że może ją zaciągnąć zarówno właściciel nieruchomości, jak i osoba chcąca takową nabyć.

Kredyt hipoteczny dzielony jest na dwie główne kategorie, które rozróżnia się celowością zaciągnięcia pożyczki. Pierwszy- hipoteczny, opiera się na przekazywaniu środków na zakup nieruchomości przez bank bezpośrednio na konto sprzedającego na podstawie umowy kupna- sprzedaży. Drugi- budowlano hipoteczny może być przekazany na konto dewelopera, wykonawcy lub inwestora na budowę domu. W takiej sytuacji możliwe jest przekazywanie przez bank kwoty w całości lub transzach, przy czym- co ważne- w przypadku podziału na części odsetki naliczane są wyłącznie od sumy, którą kredytobiorca już otrzymał.

Dla wielu polaków, kredyt hipoteczny jest jedyną możliwością na nabycie własnych czterech kątów. Upadający rynek bankowy jest coraz mniej elastyczny i stawia przed klientami duże wymagania. Z roku na rok trudniej jest uzyskać pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Kredyty, Kredyty hipoteczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze komentarze