Kredyt inwestycyjny

Kredyty zaciągane są nie tylko w przypadku konieczności pokrycia dziur w budżecie. Niektóre z nich wspomagają kredytobiorców w powiększeniu posiadanego już majątku w postaci środków materialnych i niematerialnych.

Otrzymanie kredytu warunkuje przede wszystkim odpowiednio skonstruowany biznes plan, jednakże równie ważna jest efektywność ekonomiczna, którą kredytobiorca musi udowodnić podczas składania wniosku. Uzyskane dzięki tego rodzaju kredytowi środki, klient zobowiązany jest przeznaczyć na cele inwestycyjne, w które wlicza się zarówno samochody, maszyny i urządzenia firmowe, jak też papiery wartościowe czy nabycie akcji lub udziałów na giełdzie. Wymagane przez bank formalności są różne w zależności od rodzaju kredytu: na wyposażenie, na restrukturyzację lub zakup tudzież budowę obiektów.

Warunki umowy na kredyt inwestycyjny ustalane są indywidualnie, mogą mieć formę jednorazowej wypłaty, jak również funkcjonować w formie linii kredytowej na bieżącym rachunku. Popularne jest również wypłacanie kwoty w transzach, podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego.

Tagi: , , , , ,
Napisano w Kredyty, Kredyty inwestycyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze komentarze