Kredyt konsolidacyjny

W ostatnich latach, zaciąganie różnego typu kredytów i pożyczek stało się niezwykle popularne. Niestety, zmienność rynkowa, a także miniony krach ekonomiczny powodują, że wiele osób ma trudność ze spłaceniem zaciągniętych zobowiązań.

Dodatkowym utrudnieniem dla kredytobiorców jest fakt, posiadania kilku długów w różnych bankach i na różnych rachunkach. Zamieszanie tym generowane można rozwiązać dzięki produktowi bankowemu zwanemu kredytem konsolidacyjnym. Jest to kredyt lub pożyczka, której przeznaczeniem jest spłata wszystkich, odrębnie liczonych zobowiązań klienta, w tym zarówno kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych. Zamieniając kilka pożyczek na jedną, stałą, istnieje możliwość na wydłużenie czasu kredytowania, jak również obniżenia oprocentowania w stosunku do ogólnej wartości odsetek naliczanych dotychczas.

Kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w formie hipotecznej, która gwarantuje większą zdolność kredytową, jak też gotówkowej, dzięki której otrzymuje się pieniądze do ręki, kosztem wyższego oprocentowania i krótszego czasu kredytowania.

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Kredyty, Kredyty konsolidacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*