Kredyt konsorcyjny

Inwestycje, szczególnie te wykonane w sposób przemyślany i dokładny mogą przynosić duże zyski, niemal wkład początkowy nierzadko przerasta możliwości potencjalnego inwestora i jest również wysoki względem ewentualności zaciągnięcia a ten cel kredytu.

W przypadku, kiedy udzielenie pożyczki jest dla jednego banku zbyt ryzykowne klient może ubiegać się o kredyt konsorcyjnym, w którym kredytodawcą jest grupa banków, w których skład wchodzą co najmniej dwie firmy. Taki rodzaj kredytu dzielony jest na dwie, podstawowe grupy- odnawialne i nieodnawialne. Obydwie cechują się koniecznością czynienia wysoko kapitałowych inwestycji, jak również wiążą się z dużym ryzykiem przez wzgląd na swoją długoterminowość. Dostępne są jedynie dla firm z udokumentowaną historią nie tylko kredytową ale i potwierdzającą dobre posunięcia ekonomiczne- rosnącą rentowność przedsiębiorstwa.

Aby otrzymać kredyt konsorcyjny wymagany jest do kredytobiorcy szczegółowy, kompletny i sprecyzowany biznes plan, który jest wnikliwie analizowany podczas składania wniosku i ma decydujące znaczenie w określaniu przyjęcia lub odrzucenia wniosku.

Wyszukiwane tagi:

  • kredyt
Tagi: , , , , ,
Napisano w Kredyty, Kredyty konsorcjalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze komentarze