Kredyt konsumencki

Regulowany przez ustawę powstałą dnia 12 maja 2011 roku, kredyt konsumencki obejmuje większość kredytów udzielanych obecnie w instytucjach bankowych. Obejmuje zarówno umowy kredytowe, jak i pożyczki.

Na mocy wyżej wymienionej ustawy regulowane są kwestie związane z odroczenie spłaty świadczenia pieniężnego, czyli długów lokowanych w bankach, jak również wszystkich innych kwestii związanych z umowami i procedurami zachodzącymi w trakcie trwania zobowiązania obydwu stron. Ustawa z dnia 18 grudnia 2011 roku reguluje również wysokość kredytu konsumenckiego, który nie może przekraczać 255. 550 zł, dzięki czemu częściowo niweluje się możliwość zaciągania w jego ramach kredytów o przeznaczeniu nieruchomościowym.

Kredyty konsumenckie są przeznaczone dla klientów indywidualnych, nie mogą z nich korzystać firmy, w tym również jednoosobowe działalności gospodarcze. Dedykowane są mniejszym, domowym wydatkom, przekraczającym jednorazowe, miesięczne przychody w tym np. wyższej klasy samochód, czy remont.

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Kredyty, Kredyty konsumenckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze komentarze