Tani remont mieszkania. Jak go zaplanować?

Dom to oaza, w której czujemy się bezpiecznie i do której chcemy wracać po ciężkim dniu. Chcemy, aby zapewniał nam komfort na co dzień oraz spełniał nasze potrzeby estetyczne. Tak jak sami czasem potrzebujemy zmian, tak również nasze lokum wymaga niekiedy odświeżenia czy zmiany wystroju. Jak zaplanować remont mieszkania i skąd wziąć na niego fundusze?

Czas na zmiany

Nowa aranżacja wnętrza to doskonały sposób na tchnięcie nieco świeżości do naszego życia. Czasami nawet zwykła zmiana zasłon potrafi zdziałać cuda. Nowe dodatki to najmniej ryzykowny sposób na zmianę wnętrza. Natomiast remont mieszkania to duży krok. Warto zatem zaplanować go z odpowiednim wyprzedzeniem i przygotować się na wszelkie koszty z nim związane. W naszym poradniku, doradzimy jak przeprowadzić remont mieszkania niskim kosztem.

kredyt-na-remontHarmonogram działań. Remont to duże przedsięwzięcie logistyczne. Podstawą sprawnego remontu jest planowanie. Wypisz na kartce wszystkie działania, jakie muszą być przeprowadzone w trakcie trwania remontu. Ułóż je hierarchicznie od najbardziej wymagających, np. wyrównanie ścian, do najmniej obciążających, np. zmiana klamek w drzwiach.

Zakup materiałów budowlanych. To jest jeden z najważniejszych momentów w przygotowaniach. Dobre materiały pozwolą na sprawny przebieg prac i mimo że jest to duży wydatek, nie warto na nich oszczędzać. Spróbuj wybrać materiały w średnim przedziale cenowym, przy zakupie tych najtańszych istnieje duże prawdopodobieństwo, że pieniądze zaoszczędzone w czasie zakupu, w przyszłości wydasz na usterki lub serwis. Nie zapomnij o zapasie materiałów, które mogą ulec uszkodzeniu, np. glazura. Jeśli zdecydujesz się na zmianę podłogi, dodatkowa paczka paneli będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Niektóre sklepy budowlane respektują zwroty materiałów za okazaniem dowodu zakupu. Nie zapomnij o zabezpieczeniu tych powierzchni, które nie są objęte remontem.

Przystąp do dzieła. Remont wiąże się z licznymi pracami budowlanymi. Warto zaangażować w nie specjalistów. Oczywiście, dobry fachowiec się ceni. Tutaj również istotne są kwestie finansowe, poproś więc znajomych, aby polecili Ci kogoś sprawdzonego. Podejmij też wyzwanie samodzielnej pracy. Nie mówimy tutaj o typowo specjalistycznych zajęciach, ale warto spróbować samemu, np. pomalować futryny, czy nawet ściany. Nieudolną próbę łatwo można zamalować, a oszczędność na fachowcu będzie na pewno widoczna.

Podsumowując, remont to duże wyzwanie. W zależności od wykonywanych prac, może on sparaliżować życie lokatorów nawet na kilka tygodniu. Gdy remont mieszkania się skończy, satysfakcja z nowego wyglądu wnętrz będzie ogromna. Wielokrotnie poruszaliśmy temat wydatków związanych z materiałami lub fachowcami. W przypadku remontu nie warto oszczędzać i kupować najtańszych produktów. Remont to swego rodzaju inwestycja na długie lata. Jeśli nie dysponujesz wystarczającym budżetem, dobrym sposobem na pozyskanie funduszy jest pożyczka na remont. Firmy pożyczkowe oferują różnorodne usługi, przeznaczone właśnie na ten cel. Jeśli interesuje Cię pożyczka na remont, przykładową ofertę znajdziesz na: https:/www.pozyczkomat.pl/kategoria/budzet-domowy/pozyczka-na-remont-mieszkania

Tagi: , , , , ,
Napisano w Kredyty