Mikrokredyt co to jest?

Panuje przekonanie, że ludzie biedni, a przede wszystkim bezrobotni- nie posiadający udokumentowanego źródła dochodu- nie mają szansy na poprawę swojego bytu z pomocą banków. Istnieje jednak produkt, dzięki któremu niemajętni mają szansę na rozkręcenie własnego interesu, i tym samym poprawę bytu z pomocą mikrokredytu.

Pożyczka, o której mowa nie bez powodu nazywa się mikro, jako że jest nisko- kwotowym kredytem, dedykowanym osobom mogącym rozwinąć swoją firmę przy nakładzie bardzo niewielkich środków finansowych. Za wymyślenie mikrokredytu, jego twórca- Muhammad Yunus, który jest również założycielem Grameen Banku, w roku 2006 otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Powodzenie projektu sprzyja uzyskiwaniu wolności ekonomicznej nie tylko ludzi ubogich ale przede wszystkim kobiet, które w Bangladeszu i krajach mu pokrewne nadal są zdominowane przez mężczyzn.

Mikrokredyt pomógł wielu ludziom, nie mogących uzyskać kredytu w zwykłych, komercyjnych bankach. Działalność Grameen Banku wpływa pozytywnie na gospodarkę nie tylko obejmowanego regionu ale całego kraju.

Tagi: , , , , ,
Napisano w Kredyty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Najnowsze komentarze