Na co wpływ ma BIK

Jednym z warunków przyznania lub odmowy kredytu jest historia kredytowa wnioskodawcy. Pozostaje ona zapisywana na bieżąco i utrwalana w BIK- u, do którego dostęp posiadają wszystkie instytucje bankowe. Proces rozpatrywania każdego podania trwa od kilku do kilkunastu dni, między innymi przez wzgląd na oczekiwanie na odpowiedź z Biura Informacji Kredytowej.

Zapoznaj się z ofertą pożyczek bez BIK i zdolności

Niekorzystne wpisy do BIK- u w zdecydowanej większości skutkują negatywnymi odpowiedziami banków. Istnieją formy pożyczek i kredytów poza bankowych, których spłata przebiega bez notatek w oficjalnej ewidencji, zaś przy udzielaniu historia nie jest w ogóle brana pod uwagę. Taka forma pozyskiwania pieniędzy jest jednakże wbrew pozorom kosztowna, bowiem oprocentowania wynikające z zobowiązania są daleko wyższe niźli pobierane przez bank.

Dla komfortu i swobody względem korzystania z produktów bankowych, kwestią niezwykle istotną pozostaje terminowość w regulowaniu należności wobec instytucji bankowych, co nie tylko zwiększa zdolność kredytową ale też podnosi wiarygodność dłużnika.

Tagi: , , , , ,
Napisano w Kredyty, Pożyczki bez BIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*