Pożyczka dla osób bez umowy o pracę

Coraz więcej Polaków pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych. Umowa o pracę nie jest aż tak popularna, pracodawcy oszczędzają pieniądze i nie podpisują jej często z pracownikiem, który powinien ją posiadać. Oczywiście, umowa o pracę nie należy do idealnych – tańsza jest umowa o dzieło czy zlecenia, ale także nie dają one odpowiedniego komfortu pracownikowi. Nie chroni go kodeks pracy, nie ma okresu wypowiedzenia, urlopów, czas pracy nie wlicza się do emerytury. Dodatkowo też ci, którzy pracują na podstawie umów cywilnoprawnych, mają często problemy z otrzymaniem w bankach kredytów. Banki preferują umowy o pracę na czas nieokreślony.

 

Jest jednak jeszcze jedno rozwiązanie, aby bez regularnych, stałych przychodów otrzymać potrzebne na remont czy nową lodówkę pieniądze. Pożyczka bez zaświadczeń jest najlepszym wyjściem. Tego rodzaju pożyczki udzielane są przez firmy pozabankowe nazywane inaczej parabankami. Można w nich otrzymać głównie chwilówki, czyli pożyczki udzielane na niewysokie kwoty, na przykład do 2,5 tysiąca złotych na 15 czy 30 dni. Są one skierowane do tych osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Taką firmą jest między innymi popularny Vivus, który udziela chwilówek przez internet – pieniądze można otrzymać bez wychodzenia z domu i to jeszcze tego samego dnia.

 

Większość parabanków nie wymaga od swoich klientów dostarczania jakichkolwiek zaświadczeń, w tym od pracodawcy, wyciągów z kont bankowych, zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach. Dlatego nawet wtedy, jeżeli nie ma się stałej pracy, jest się osobą bezrobotną, sporadycznie osiąga się przychody, można otrzymać pieniądze od parabanku. Oczywiście, jest to też dość ryzykowny krok, jeżeli nie wiadomo, czy uzyska się wypłatę w określonym czasie, aby pokryć z niej zobowiązania. To jednak wcale nie przeszkadza wielu osobom w ubieganiu się o pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń, praktycznie tylko na dowód. Już teraz można złożyć wniosek, jeżeli potrzebuje się dodatkowego zastrzyku pieniędzy na dowolny cel.

Tagi: , , ,
Napisano w Pożyczki bez BIK