Czym jest pożyczka?

Krach na rynku bankowym powoduje rozszerzenie się działalności firm oferujących poza- bankowe pożyczki. Opierają się one na umowach cywilnoprawnych lub zabezpieczeniach w postaci zastawu- samochodu, nieruchomości, sprzętu RTV, AGD, kosztowności w formie biżuterii lub innych, cennych wartości.


Ich największą wadą jest bardzo wysokie oprocentowanie i obowiązujący krótki czas spłaty. W porównaniu do produktów bankowych mają jedną, niepodważalną zaletę- są udzielane dużo łatwiej i wymagają mniej formalności, co jest szczególnie istotne w sytuacjach, w których pieniądze potrzebne są „na teraz” lub w sytuacji, w której bank odmówił udzielenia pożyczki lub kredytu. Po poza- bankowe rozwiązania sięgają również osoby, które mają niekorzystną historię BIK, niekiedy wpis do KRD, a nawet komornika.

Pożyczkę, często mylona jest z kredytem gotówkowym, jednakże ten drugi można wziąć wyłącznie na określoną inwestycję lub zakup. Kredyt jest odpłatny, zaś pożyczka może być udzielona w dowolnym celu, a jaj forma pozostać nieodpłatna.

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Pożyczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*