Wszystko o pożyczkach pozabankowych

Potrzeba konsumpcjonizmu rozrasta się w niektórych kręgach naszego społeczeństwa z dnia na dzień. Zdobycze cywilizacji kuszą z witryn na każdym kroku. Wydatki mnożą się w nieskończoność. Nowe meble, samochód, sprzęt audio, niezapomniane wakacje. Natomiast w innych kręgach panuje ciężka sytuacja finansowa. Nieoczekiwane wydatki potrafią zaskoczyć każdego z nas. Psujący się sprzęt elektroniczny, który niestety jest już po okresie gwarancyjnym, niespodziewana naprawa samochodu, czy specjalna okazja w rodzinie – to wszystko spotyka Polaków na co dzień.

Niestety, w takiej sytuacji nie wszyscy możemy pozwolić sobie na skorzystanie z odłożonych pieniędzy na koncie, a wielu z nas potrzebuje pożyczki od ręki, bez zbędnych formalności i sprawdzania historii w BiK-u, gdyż ta często jest negatywna. Z pomocą przychodzą niezwykle popularne pożyczki pozabankowe, czyli świadczenia finansowe udzielane klientom przez instytucje pozabankowe na podobnej zasadzie jak pożyczki tradycyjne, ale bez sprawdzania jego historii finansowej.

pozyczki-pieniadzeZalety pożyczek pozabankowych

Do ich głównych cech należy przede wszystkim szybkość z jaką są wypłacane. Czas oczekiwania na decyzję i wypłatę potrzebnej nam kwoty z reguły jest bardzo krótki. Niekiedy nawet następuje to od ręki. Z pewnością dodatkowym atrybutem jest minimum formalności jakie musisz dopełnić starając się o taką pożyczkę. Większość firm nie wymaga zaświadczeń z pracy, a jedynie złożenia wniosku i okazania dowodu tożsamości. W internecie możesz znaleźć wiele ogłoszeń, poprzez które wniosek taki złożysz bez wychodzenia z domu, co sprzyja dokładniejszej analizie zapisów umowy i podjęciu decyzji bez pośpiechu.

Kto może się starać o pożyczkę pozabankową?

Jeżeli nie masz stałej pracy, jesteś emerytem lub rencistą, nie posiadasz stałego źródła dochodu to taka pożyczka jest dla Ciebie. Wystarczy okazanie trzymiesięcznego wyciągu z konta, dowodu osobistego i złożenie wniosku. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób mających problem ze zwykłym kredytem z powodu złej historii w instytucjach typu BiK, czy też Bankowym Rejestrze, które to zajmują się gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem bankom informacji o kredytobiorcach. Co jest częste, bo aby odmówiono Ci udzielenia kredytu wystarczy, że masz negatywną przeszłość finansową w jednym z tych rejestrów.

Pożyczki pozabankowe prywatne

Inny sposobem na pożyczenie pieniędzy bez angażowania instytucji bankowych są pożyczki prywatne. Polegają one na podpisaniu umowy z osobą prywatną, która udzieli Ci swoich funduszy. Plusem tego rozwiązania jest brak dodatkowych opłat i prowizji, a jedynym kosztem jaki ponosisz są odsetki, których wysokość wynegocjowałeś.

Wady pożyczek pozabankowych

Jednakże, jak wszystkie inne produkty rynku finansowego również ten nie jest pozbawiony minusów. Biorąc pożyczkę pozabankową musisz liczyć się z tym, że jej oprocentowanie będzie znacznie wyższe niż standardowo. Często spotykana jest również wysoka prowizja oraz opłaty dodatkowe. Choć zdarzają się firmy, które takich opłat nie pobierają, a dodatkowo oferują wizytę swojego przedstawiciela w domu klienta, w celu dopełnienia wszelkich formalności. Warto też liczyć się z tym, że kwoty jakie można w ten sposób pożyczyć nie są zbyt duże – zwykle maksymalnie jest to 2000 złotych.

Pożyczki pozabankowe to doskonały sposób na szybkie uzyskanie potrzebnej gotówki. Dla wielu są ratunkiem w ciężkich chwilach, więc nie można ich nie doceniać. Mają swoje plusy i minus, ale dla tych, dla których ważniejszy jest czas otrzymania środków niż koszt powiązane z ich uzyskaniem mogą być zbawienne. Możliwość załatwienia formalności przez internet odwzorowuje się na szybko rosnącej popularności. Musisz jednak pamiętać, że sieć internetowa pełna jest oszustów i powinieneś korzystać tylko ze znanych firm, budzących zaufanie w społeczeństwie.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.kasystefczyka.pl/poradniki

Wyszukiwane tagi:

  • jaki koszt może mieć pożyczka pozabankowa
Tagi: , ,
Napisano w Pożyczki, Pożyczki pozabankowe
Najnowsze komentarze